Toyota z najnowszą, hybrydową Corollą w trzech wersjach nadwozia: sedan, kombi i hatchback – zajęła pozycję lidera polskiego rynku samochodowego, co potwierdzają dane ekspertów rynku z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, dotyczące rejestracji nowych samochodów osobowych w czerwcu 2019 roku. Miło nam poinformować, iż Toyota zajęła pierwsze miejsce wśród producentów, a model Corolla – już drugi miesiąc z rzędu – jest najchętniej kupowanym w Polsce samochodem osobowym. Kompaktowy model Toyoty zawojował polski rynek, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, wysokiej jakości wykonania i nowoczesnej generacji hybrydowego napędu o mocy aż 180 KM.

 

Toyota zajęła w czerwcu pierwsze miejsce na polskim rynku z wynikiem 5337 zarejestrowanych samochodów i największym udziałem, na poziomie 11,85 proc. rynku, odnotowując (rok do roku) prawie 34-procentowy wzrost. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), japoński koncern został nr 1 wśród marek, a także producentem najpopularniejszego w Polsce modelu samochodu – kompaktowej Toyoty Corolli.

 

Według najnowszych danych PZPM, w ubiegłym miesiącu zarejestrowano 1993 egzemplarze Corolli. Najpopularniejszą w Polsce wersją jej nadwozia pozostaje sedan, stanowiąc ponad 60 proc. zarejestrowanych egzemplarzy. W pierwszej 10. znalazły się również dwie inne Toyoty – na 7. pozycji Yaris z wynikiem 907 samochodów, a na 9. nowa Toyota RAV4 z liczbą 838 zarejestrowanych aut.

Najpopularniejsze modele (rejestracje)

 

Model Czerwiec 2019
Corolla 1993
Duster 1649
Octavia 1647
Fabia 1238
Clio 1057
Astra 918
Yaris 907
Tipo 843
RAV4 838

Źródło: PZPM

 

Mocny napęd hybrydowy i bezpieczeństwo czynne

Sukces nowej Toyoty Corolli nie jest dziełem przypadku. Kompaktowy model doczekał się już 12. generacji i jest najpopularniejszym samochodem wszechczasów – od 1966 roku sprzedano ponad 46 mln egzemplarzy tego auta.

Po wieloletniej przerwie Corolla znów jest dostępna w trzech odmianach nadwozia: hatchback, TS kombi i sedan. W najnowszej odsłonie model wyróżnia się nie tylko nową stylistyką, ale również przestronnym wnętrzem, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz najnowszą generacją hybrydowego napędu.

Corolla jest pierwszym modelem Toyoty na europejskim rynku, w którym wprowadzono strategię dwóch napędów hybrydowych. Obok wyjątkowo oszczędnego układu 1.8 o mocy 122 KM znalazł się także zupełnie nowy, mocny ale i ekonomiczny 180-konny napęd hybrydowy z silnikiem 2.0.

Kompaktowy samochód zbudowano w oparciu o nową, modułową platformę w architekturze TNGA. Dzięki zastosowaniu takiej konstrukcji wnętrze samochodu jest bardziej komfortowe i przestronniejsze, a nadwozie sztywniejsze, co gwarantuje lepsze właściwości jezdne i większe bezpieczeństwo.

Nowa Toyota Corolla jest w standardzie wyposażona w pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense najnowszej, drugiej generacji. W jego skład wchodzą m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Zapisz się na jazdę testową jednym z modeli nowej Toyoty Corolli: >>>> KLIKNIJ >>>

Źródło:

https://pzpm.org.pl/1562076375hgmmfladkicvklwsrxvbdoltnduwazgigtulfvpqdslndhgu-f-996.html

odpowiedz