Dolnoślązacy kupują używane hybrydy!

Samochody hybrydowe weszły przebojem do Polski. Jeszcze kilka lat temu uważane za innowację i ciekawostkę, dziś biją rekordy sprzedaży także w przypadku aut używanych.  Hybrydy stanowią już 50% całkowitej sprzedaży Toyoty w  Europie, a największą sprzedaż używanych hybryd na Dolnym Śląsku zanotowały salony dolnośląskiego dealera – Toyota Dobrygowski Lubin-Długołęka, w których ofercie znajdziemy modele miejskie, kompaktowe, crossovery, SUVy, kombi i duże limuzyny z tym alternatywnym napędem.

Kup, nim auta używane podrożeją

Niebawem czeka  nas duża zmiana, prognozowana jeszcze w tym roku i jest związana ze wzrostem cen aut nowych, którego efekt odczuje także rynek aut używanych – mówi Sebastian Myślikowski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Używanych Toyota Dobrygowski – Wtedy ceny „używek” mogą wzrosnąć nawet o 10 procent w trakcie 2020 roku. Według ekspertyz analityków motoryzacyjnych, wzrost cen powinien przede wszystkim rozpocząć się od samochodów nowych i stopniowo w ciągu roku będzie wpływał na pozostałe gałęzie sprzedaży motoryzacji, czyli samochody używane.

Dlatego, jeśli ktoś jeszcze waha się nad zmianą auta, to w obliczu nadciągających podwyżek, powinien rozważyć przyspieszenie decyzji. A które modele aut używanych są najczęściej poszukiwane przez kierowców?

Salony samochodów używanych Toyota Dobrygowski, zlokalizowane w Lubinie i w Długołęce (www.uzywane.ToyotaDobrygowski.pl), oferują ponad 300 samochodów używanych różnych marek. Podkreślam, różnych marek, bowiem w ofercie mamy i Toyoty, i Renault, i Ople, i Audi, Lexusy, VW czy Seaty – wszystkie z przynajmniej roczną gwarancją i z różnymi napędami: benzyna, diesel, LPG czy hybryda – przekonuje Ireneusz Koziarz, Kierownik Działu Aut Używanych w salonie Toyoty w Lubinie.

Używane hybrydy biją rekordy popularności

Odległa niegdyś przyszłość stała się rzeczywistością. Jeszcze nie każdy wyobraża sobie zakup nowego samochodu hybrydowego w salonie, a jednocześnie coraz większą grupę stanowią tacy, którzy kupują hybrydowe auta używane. Rynek wtórny takich aut rozrasta się z roku na rok i nie brakuje atrakcyjnych propozycji.

Tylko w 2019 roku nowych właścicieli znalazło prawie 1300 samochodów używanych oferowanych w Toyota Dobrygowski. Dynamiczny rozwój działu samochodów używanych to wynik kilku powodów: przede wszystkim powierzchnia salonów aut używanych Toyota Dobrygowski w Lubinie i w Długołęce pozwoliła dealerowi wydzielić strefę dedykowaną autom „z drugiej ręki”, które prezentowane są dokładnie w taki sposób jak auta nowe. Nie mniej ważny był fakt, że dla komfortu klientów wprowadzono produkty finansowe dla samochodów używanych w formie najmu.

– Oferujemy zarówno najem, jak i leasing aut używanych i ponad 80 proc. klientów tego działu na rynku dolnośląskim korzysta z proponowanego przez nas finansowania. Wszystkie auta posiadają roczną, dodatkową gwarancję, udokumentowane przeglądy, a także dodatkowe korzyści. Część spośród sprzedawanych przez nas aut od nowości była użytkowana wcześniej przez naszych wieloletnich klientów, dlatego w większości mają one bogate wyposażenie, a do tego atrakcyjną cenę – opowiada Sebastian Myślikowski.

W ubiegłym roku najpopularniejszym modelem hybrydowym kupowanym „z drugiej ręki” była Toyota Auris (w różnych wersjach nadwozia), ale także Yarisy i Rav4. Auta hybrydowe, których ceny rozpoczynały się już od 44.500 zł brutto były ciekawym kąskiem dla klientów szukających samochodu używanego.

Zdecydowana większość hybrydowych Aurisów to auta młode 2- lub 3-letnie. Za takie trzeba zapłacić od 55 do 90 tys. zł — to samochody normalnie używane, z przebiegami od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Średnia cena Aurisa z rocznika 2016 to około 63 tys. zł, a przebieg rzadko przekracza 40 tys. km.

Hybrydy, ze względu na swoje zalety związanie z oszczędnością i niezawodnością, są teraz największym konkurentem dla aut z silnikami spalinowymi. Jakie hybrydy warto kupować, a jakie nie? Najpewniejszym wyborem są auta hybrydowe od Toyoty, która od ponad 20. lat oferuje ten napęd w sprzedaży. Warto też pamiętać o tym, że akumulatory Toyoty są objęte 10-letnią gwarancją, zatem właściciel hybrydy nabytej na rynku wtórnym może spokojnie i bezstresowo użytkować ją ekologicznie i ekonomicznie, ciesząc się przy tym legendarną niezawodnością – przekonuje Joanna Babiś, Manager ds. Marketingu i E-Commerce Toyota Dobrygowski.

Na www.uzywane.ToyotaDobrygowski.pl dostępna jest bogata oferta prawie 150 hybrydowych samochodów używanych dostępnych w salonach Toyota Dobrygowski. Sprawdź ofertę i umów się na jazdę testową.