Nowości w 2020: Samochody hybrydowe z niższą akcyzą

Od Nowego Roku samochody o napędzie hybrydowym z niższą akcyzą. Wszystko za sprawą znowelizowanej ustawy o podatku akcyzowym, która weszła w życie już 1 stycznia 2020 r. Przepisy przewidują, że wysokość stawek podatku akcyzowego na samochody osobowe jest uzależniona od rodzaju napędu samochodu oraz pojemności silnika.

Jeśli chodzi o pojazdy o napędzie hybrydowym, w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania – stawka akcyzy wynosi dokładnie 1,55 proc. podstawy opodatkowania. Dotyczy to pojazdów o pojemności silnika spalinowego 2 000 cm³ albo niższej). Z kolei za hybrydę o pojemności jednostki konwencjonalnej większej niż 2000 cm3 (ale do 3500 cm3), trzeba by odprowadzić 9,3 proc. podatku (zamiast wcześniejszej stawki 18,6 proc.).

Źródło: wysokienapiecie.pl

Nowelizacja, jak oceniają eksperci, będzie niosła za sobą dobre skutki, bowiem obniży ceny samochodów hybrydowych, w tym także hybryd ładowanych z gniazdka „plug in”. Zmiany dotyczą zarówno samochodów nowych (w 2018 roku zarejestrowano ich ponad 0,5 mln), jak i sprowadzanych do Polski (w 2018 roku było to ponad 0,9 mln szt.). Obecnie napęd hybrydowy jest uznawany przez ekspertów za rozwiązanie idealne, bowiem pozwala ograniczyć emisję spalin bez rezygnacji z pełnej funkcjonalności. Hybrydowe akumulatory ładują się dzięki rekuperacji – podczas hamowania, zwalniania czy zjeżdżania z góry.

Najwięcej zyskają klienci Toyoty! Pełen napęd hybrydowy to korzyść na każdym kilometrze

Wybierz samochód hybrydowy dla siebie

Jeżdżąc hybrydową Toyotą zyskujesz:

  • Tanie parkowanie w centrum miast
  • Niski poziom spalania
  • Wysoka wydajność
  • Cicha praca silnika
  • Niska emisja CO2

Auta z napędem hybrydowym mogą dla niektórych wciąż wydawać się nowinką technologiczną, tymczasem od premiery Toyoty Prius – pierwszego seryjnie produkowanego auta hybrydowego – minęły już dwadzieścia dwa lata! To sprawdzona i popularna na całym świecie technologia, która gwarantuje oszczędność paliwa, mniejsze emisje spalin i przyczynia się bezpośrednio do poprawy jakości Twojego życia i Twoich sąsiadów.

Hybrydy zapewniają potwierdzoną bezawaryjność, niskie zużycie paliwa, tanią eksploatację, wysoką wartość odsprzedaży, moc dostępną w pełnym zakresie obrotów, doskonałe wyposażenie i przestrzeń wewnątrz auta. Posiadanie hybrydy Toyoty wiąże się także z przywilejami i korzyściami. Polskie prawo z roku na rok staje się coraz bardziej przychylne posiadaczom ekologicznych samochodów, a planowane regulacje prawne i zmiany w przepisach mają oferować właścicielom hybryd dodatkowe udogodnienia.

Hybrydowe modele Toyoty zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Dzieje się tak ze względu na ich niespotykaną niezawodność, wyjątkową oszczędność paliwa, wspaniałe osiągi, a także niezwykle bogate wyposażenie.

Wybierz samochód hybrydowy dla siebie >>>>>>>  KLIK >>>>>>>