Toyota najlepiej sprzedająca się marką na rynku lokalnym!

Toyota najlepiej sprzedająca się marką na rynku lokalnym! Samochodów w Polsce przybywa. Co kupują Polacy, Dolnoślązacy i mieszkańcy byłego województwa legnickiego? Odpowiedź jest prosta: co czwarty nowy samochód kupowany na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM) to Toyota z salonu Toyota Dobrygowski w Lubinie, a Wiceprezes spółki – Grzegorz Dobrygowski kilka dni temu odebrał potwierdzającą ten fakt nagrodę – TOP1 z rąk Prezydenta Toyota Motor Poland Jacka Pawlaka.

W rankingu rejestracji Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) aut nowych wynik Toyoty w byłym województwie legnickim jest imponujący! To aż 1063 nowe Toyoty zarejestrowane w 2019 roku na tym terenie, drugie miejsce zajął VW z liczbą 380 sztuk i trzecie miejsce Skoda – 364 zarejestrowanych aut.

TOP 1 to nagroda za pierwszą pozycję marki Toyota, w rankingu rejestracji CEPiK aut nowych, na rynku lokalnym (wg starego podziału administracyjnego). Oznacza to, że co czwarty nowy samochód w byłym województwie legnickim w 2019 to właśnie Toyota z salonu Toyoty w Lubinie! Dziękujemy! Dziękujemy za zaufanie do Nas i do marki Toyota! – mówi Grzegorz Dobrygowski, Członek Zarządu Toyota Dobrygowski Lubin-Długołęka.

Toyota Dobrygowski to dolnośląski dealer z tradycjami działający nieprzerwanie od ponad 30. lat. Tylko w 2019 roku w salonie Toyoty w Lubinie sprzedano 1342 samochody nowe i prawie 1000 aut używanych. Ubiegły rok zapisze się w dziejach tej marki jako przełomowy za sprawą aż siedmiu premier nowych modeli odświeżających wizerunek japońskiego producenta samochodów, który m.in. dzięki doskonalonemu od dekad napędowi hybrydowemu jest dziś w czołówce motoryzacyjnego postępu.

– Najlepiej sprzedającym się modelem w Polsce w 2019 była Toyota Corolla, która znalazła 19 701 nowych właścicieli – zauważa Paweł Sobotkiewicz, Kierownik Działu Handlowego Toyoty w Lubinie. – W związku z nowymi regulacjami w 2020 roku Toyota jako największy producent hybryd, wprowadziła do oferty swoich modeli hybrydowych specjalny EkoBonus. Obniżka na modele Yaris Hybrid, Corolla Hybrid oraz Toyota C-HR Hybrid dotyczy samochodów z rocznika 2020 i wynosi 1,5 proc. RAV4 i Camry 2020 z napędem hybrydowym 2,5 l są teraz tańsze aż o 7,3 procent – dodaje.

Prezes Zarządu, Krzysztof Dobrygowski podsumowuje: –Jestem bardzo zadowolony z wyników mojej firmy, która w 2019 osiągnęła imponujący wynik 4133 sprzedanych nowych i używanych samochodów w dwóch dolnośląskich lokalizacjach: Lubinie i Długołęce. W tymże roku Spółka została także nagrodzona – już po raz dziewiąty z rzędu – statuetką Dealera Roku 2019 oraz nagrodą TOP 1 na rynku  lubińskim. Cieszę się, że jesteśmy dobrze postrzegani przez naszych Klientów, którzy chętnie do nas wracają, rekomendują nasze usługi, polecają nas swoim znajomym i przyjaciołom. To wielki zaszczyt zostać uhonorowanym takimi nagrodami.

Grupa Toyota Dobrygowski to właściciel trzech salonów: Lubin, Długołęka i Kraków, która na przestrzeni lat wypracowała sobie znakomitą renomę, mierzoną nie tylko referencjami zadowolonych klientów, ale i zasłużonymi laurami, takimi jak: Gazele Biznesu Pulsu Biznesu czy Diamenty Forbesa. Spółka oferuje sprzedaż samochodów nowych, używanych, części zamiennych i akcesoriów, usługi w serwisie blacharsko-lakierniczym, mechanicznym i finansowy oraz obsługę flotową firm.